AKP’ li vekilin işe gitmeden maaş alan kızı Sümeyra Paris’te…

İşsizlik nedeniyle ard arda intiharların yaşandığı ülkemizde AK Parti önceki dönem Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu’nun kızı Sümeyra Ordu Kütahya Belediyesinde işe girdi. Sümeyra Ordu’nun belediyede işe gitmediği Ankara’da oturduğu savlandı.

Kütahya Belediyesi’nde çalışan Eski AK Parti Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu’nun kızı Sümeyra Ordu’nun belediyedeki işine gitmediği ve Ankara’da oturduğu savlandı.

Kütahya Belediyesi Özel Kalemi’nde çalışan Sümeyra Ordu’nun Ankara’da yaşadığı ve internet üzerinden kedi ticareti yaptığı ifade edildi.

Sümeyra Ordu’nun belediye kadrosunda personel olarak görünmesine rağmen işine gitmediği buna rağmen hem devletten maaş alırken, hem de kedi satışlarından para kazandığı ileri sürüldü.

Sosyal medyada “sumeyracathouse” adıyla profil kuran bayan Ordu, seçkin kedi cinslerini pazarlıyor. Yasalara göre kamu görevlilerinin ticari kazanç elde edecek başka bir işte çalışması ise yasak. aynı anda iki yerdede çalışıyor olması zaten tam bir trajedi. Bir insan aynı anda iki yerde nasıl olabilir. Sümeyra Ordu, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Paris’te olduğu görülüyor.

“Geliyor, rapor alıyor ve izin kullanıyor”

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Özel Kalem olarak bizde görevli, Bakanlık onayıyla alındı, Ama sürekli raporlu. Bu yüzden onun yerine özel kalem görevini başka bir personel yapıyor. Geliyor, rapor alıyor ve sürekli izin kullanıyor. Ankara’da TOKİ’ye naklen geçmek istiyordu. Doktor sürekli rapor veriyor, O’da çalışmadan maaş alıyor. Ben ne diyebilirim ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir