Tarık Mengüç ve Sinan Kaloğlu’ndan eğitime destek…

Avrupa Birliği fonları tarafından karşılanan ve bir ‘Erasmus+’ projesi olan ‘Thinking about future (Geleceği düşünme)’ adlı eğitsel proje kapsamında birincisi gerçekleştirilen öğrenme/öğretme etkinliği Bakırköy Cumhuriyet Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. 17 öğretmen ve 20 öğrencinin katıldığı etkinliğe Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan, Estonya, Slovakya ve İtalya olmak üzere 6 ülke dahil oldu.

Bir dizi eğitsel ve kültürel faaliyetin yer aldığı projenin son günündeki ‘Yaşayan Kütüphane’ etkinliği için düzenlenen söyleşiye , sanatçı Tarık Mengüç ve eski milli futbolcu Sinan Kaloğlu damgasını vurdu.

Projenin koordinatörlüğünü, söyleşinin moderatörlüğünü ve çevirmenliğini üstlenen İngilizce Öğretmeni Serkan Erdoğan her iki katılımcıya “Hoşgörü, Eğitim ve Kariyer” konularında sorular sordu.

Futbolcu Sinan Kaloğlu Eresmus türkiye Programı kapsamında Proje Yönetmeni Serkan Erdoğan’ın konuğu idi. Öğrencilerle söyleşen Kaloğlu onlara gerçek yaşamından önemli deneyimler aktardı.

Söyleşinin ilk konuğu Sinan Kaloğlu, sorulan bir soru üzerine “Sporcu olmak isteyen genç arkadaşlarıma ilk tavsiyem öncelikle hayal kurmaları, daha sonra bu hayalin peşinden gitmeleri ve bunun için çok çalışmalarıdır. Tabi her koşulda hoşgörülü olursanız başarı kendiliğinden gelir.” dedi.

Türk şarkıcı ve söz yazarı. Tarık Mengüç, 2004’te yayınlanan Şakşuka adlı albümünde seslendirdiği ve albümle aynı isimi taşıyan şarkıyla çıkış yapmıştır. Askerlik görevini, İzmir Ege Ordu komutanlığı ve Denizli Orduevi’nde şarkıcı olarak yaptı.

Söyleşinin ikinci kısmına muhteşem bir şarkı ve dans gösterisi ile giriş yaparak özellikle yabancı katılımcıların ilgisini çekmeyi başaran ses sanatçısı Tarık Mengüç, yerli ve yabancı konuklara hitaben yaptığı konuşmada “Gözlemlediğim kadarıyla gençler genellikle ünlü bir oyuncu, sanatçı veya model olmak istiyorlar. Bu gayet normaldir; ancak kolay değildir. Eğer gerçekten başarılı olmak istiyorlarsa öncelikle konservatuar eğitimini alarak ve hayatın her alanında hoşgörü göstererek hedeflerine ilerlemeliler.”dedi.

Okul Müdürü Ertuğrul Yılmaz, her iki katılımcıya projeye katkılarından dolayı teşekkür ederek plaketlerini teslim etti.

Futbolcu Sinan Kaloğlu ve Eresmus Türkiye Proje Yönetmeni Serkan Erdoğan
Eresmus Türkiye Proje Yönetmeni Serkan Erdoğan ve Futbolcu Sinan Kaloğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir