Tezgahçı ağzındaki baklayı çıkardı.

Rahmi Turan’ın kaynağı gizli hedefi açık. Turan kimin taşeronu? Bilerek mi kullanıldı, bilmeyerek mi?

Türkiye günlerdir Rahmi Turan’ın “Saray’da Erdoğan ile görüşen CHP’li” yazısını konuşuyor. sozcu.com.tr, halen Londra’da olan Rahmi Turan’a ulaştı ve o ismin kim olduğunu sordu. Turan, kaynağının kendisine o ismin Muharrem İnce olduğunu söylediğini aktardı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da olduğunu açıklayan Rahmi Turan, Gündeme bomba gibi düşen “Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen CHP’li” yazısıyla ilgili sozcu.com.tr’nin sorularını yanıtladı. Turan şunları söyledi:

O İSİM MUHARREM İNCE

“Uzun bir süredir Londra’dayım. Yani ortadan kaybolduğum falan yok. Son 2 gündür nedeniyle Türkiye’de olan bitenle çok ilgilenemedim. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini de şimdi sizden öğrendim… O zaman Saray’a yakın kaynağımın bana söylediği ismi sizin aracılığınızla açıklamak istiyorum.

Kaynağımın bana söylediğine göre, Saray’da Erdoğan’la görüşen CHP’li isim Muharrem İnce’ymiş. Hatta kaynağım İnce’nin hangi araçla geldiğini, saat kaçta Saray’a girdiğini, kaçta çıktığını dakika dakika söyledi. Ben de gazetecilik refleksiyle aldığım bu önemli bilgiyi köşemde isim vermeden yazdım. Gelinen durum, bu ismi açıklamamı şart koştu. Ama önemli bir şeyi belirtmek istiyorum. Bu görüşme ve isimler, kaynağımın iddiası. Ben de bu önemli iddiayı Türkiye gündemine taşıdım. Ben kimseyi kendim görmüş değilim, bu bir iddia”

Muharrem İnce’den ilk açıklama:

Taksim’de kendimi yakarım

CNN Türk’te Gündem Özel programına konuk olan CHP 26. Dönem Milletvekili – Gazeteci Barış Yarkadaş, canlı yayında Muharrem İnce’nin kendisine gönderdiği mesajı okudu. Muharrem İnce, Rahmi Turan’ın iddiası sonrası Barış Yarkadaş’a canlı yayında gönderdiği mesajda, “Böyle bir görüşmeye dair kanıtlarını sunsunlar Taksim’de kendimi yakarım,” dedi. İnce daha sonra görüştüğü arkadaşlarına ise bu benim adaylığımın önünü kesmek için bana kurulmuş ucuz bir tiyatro” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir